ROZMOWY O KSIĄŻKACH FILMOZNAWCZYCH I MEDIOZNAWCZYCH. SPOTKANIE Z DR MARTĄ STAŃCZYK

Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami

zaprasza na drugie spotkanie z cyklu:

„Rozmowy o książkach filmoznawczych i medioznawczych”

 

 

Spotkanie z dr Martą Stańczyk laureatką nagrody za debiut roku w ramach konkursu na Książkę Roku PTBFM 2019 za monografię Czas w kinie: Doświadczenie temporalne w slow cinema odbędzie się na platformie Zoom w czwartek, 26 listopada 2020 r., o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi dr Miłosz Stelmach.

 

Przed spotkaniem prosimy o deklarację uczestnictwa poprzez przesłanie jak najszybciej maila na adres e.durys@uw.edu.pl (Elżbieta Durys), by otrzymać link do spotkania.

 

 

KONCEPCJA „Rozmów…”: Co roku publikowanych jest  kilkadziesiąt monografii z obszaru kina i mediów autorstwa polskich badaczy i badaczek. Część z nich zostaje wprowadzona do księgarskiego obiegu i spotyka się z zainteresowaniem ze strony czytelników i czytelniczek. Część zaś, często z uwagi na specyfikę rynku, funkcjonuje jedynie w wąskim obiegu akademickim. Zainicjowany w 2016 roku przez Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami konkurs na „Książkę roku” pozwala zebrać te wszystkie publikacje, a następnie wskazać monografie najlepsze według środowiska filmoznawców i medioznawców.

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem konkurs chcielibyśmy uzupełnić cyklem spotkań z autorami i autorkami owych publikacji, w formie odbywających się  wirtualnie  rozmów. W pierwszej kolejności zaproszeni zostaną laureaci i laureatki konkursu w danym roku. Następnie autorzy i autorki książek nominowanych, które znalazły się na tzw. krótkiej liście.

 

Każde spotkanie planowane jest na 90—120 minut. Rozmowa o książce trwać będzie ok. 45—60 minut. Następnie przewidziany jest czas na pytania.

 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w zainicjowanym cyklu.

 

POMYSŁODAWCZYNIE I ORGANIZATORKI: prof. dr hab. Małgorzata Radkiewicz (UJ), dr hab. Elżbieta Durys (UW)

 

Spotkania organizowane są w ramach Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.