Uroczyste rozdanie nagród w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku

Uroczyste rozdanie nagród w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku 2016 organizowanym przez PTBFM będzie miało miejsce podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W środę, 20 września 2017 roku, o godzinie 14.30, w Gdyńskim Centrum Filmowym – Galerii GCF ogłoszone zostaną wyniki konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami.

Nagrody będą wręczone w kategoriach: Najlepsza Książka Roku i Debiut Roku.

W pierwszej edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Roku, którego organizatorem jest PTBFM, zwyciężyła książka Małgorzaty Radkiewicz Modernistki o kinie. Kobiety w polskiej krytyce i publicystyce filmowej 1918-1939, wydana przez Korporację Ha!art. W kategorii Debiut Roku zwyciężyła książka Tomasza Łysaka Od kroniki do filmu posttraumatycznego. Filmy dokumentalne o Zagładzie, wydana przez Instytut Badań Literackich PAN.

O wyborze Najlepszej Książki i Debiutu Roku spośród nominowanych monografii zdecydowało Jury w składzie: Mirosław Filiciak, Andrzej Gwóźdź (przewodniczący), Katarzyna Mąka-Malatyńska, Grażyna Stachówna, Adam Wyżyński (sekretarz).

Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.